Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 
SAKLI ORMAN: DÜNYANIN EN LEZZETLİ MANTAR ORMANINDAN SİPARİŞ VERİN.
Faq

KURUTMA İŞLEMİNİ NASIL YAPIYORSUNUZ VE KURUTULMUŞ MANTARLARI NASIL KULLANMALIYIM?

Kurutma işlemini sadece mevsiminde taze taze topladığımız mantarlarımızı güneşte kurutarak gerçekleştiriyoruz. Başka hiçbir işlemden GEÇİRMEDEN nemsiz dolaplarda muhafaza ediyoruz. Kurutulmuş mantarlarımızı 10 dk sıcak suda beklettikten sonra tazesine en yakın haliyle tüketebilirsiniz.

MANTARLAR ZEHİRLİ Mİ?

Mantarlarımızı paketlemeden önce uzman ekibimiz tüm ürünlerimizi tek tek kalite kontrol testinden geçiriyor. Eğer mantar tüketimiyle ilgili bir alerjiniz veya özel bir duyarlılığınız yoksa güvenle tüketebilirsiniz.

SİPARİŞİMİ KAÇ GÜNDE TESLİM ALIRIM?

Hafta içi Perşembe günleri dahil olmak üzere, saat 15:00'a kadar olan tüm siparişleriniz aynı gün kargoya verilir. Cuma, Cumartesi ve pazar günü verdiğiniz siparişleriniz ise teslimat sırasında beklememesi için pazartesi günü kargoya veriyoruz.

MANTARLARI KENDİNİZ Mİ TOPLUYORSUNUZ?

www.sakliorman.com'da sadece ülkemizin ormanlarında yetişen %100 doğal ve yenilebilir mantarları sizlerle paylaşıyoruz. Ülkemizde yetişen en lezzetli mantarları orman köyülülerimizin emeğiyle ülkemizin yaban ormanlarından toplayıp, Tekirdağ işleme merkezimizde bir araya getiriyoruz. Sipariş verdiğiniz ürünleri temizleyip, paketleyerek size uİaştırıyoruz.

KARGO ÜCRETİ VAR MI?

www.sakliorman.com' dan siparişleriniz için ekstra bir kargo ücreti ödemezsiniz. Ürünleriniz fiyatlarına kargo ve kdv dahildir. Yalnızca kapıda ödeme seçeneği ile verdiğniz siparişlerde bu ödeme türü kargo şirketinin ekstra bir hizmeti olduğu için 4,43 gibi bir bedel yansıtılıcaktır.

TAZE MANTARLAR ÇABUK BOZULUR MU?

Taze mantaraları buz dolabında uygun saklama koşullarında muhafaza ederek 10 güne kadar tazeliğini koruyabilirsiniz. Mantarı da taze sebze, meyve gibi düşünebilirsiniz. Doğru muhafaza edildiği, küflenmediği ve dışarıdan bir zarar görmediği takdirde tüketilebilir.

NEDEN KURUTULMUŞ MANTARLAR DAHA PAHALI?

www.sakliorman.com’dan verdiğiniz mantar siparişlerini size güvenli ve özel paketlerde ulaştırana kadar toplama, kurutma ve dondurma gibi bir çok aşamadan geçiriyoruz. Mevsiminde topladığımız 10 kg taze hasattan yaklaşık olarak 1kg kadar kurutulmuş mantar elde ediyoruz ve bu durum maliyetlerimize yansıyor.

DONDURULMUŞ MANTARLARI NASIL GÖNDERİYORSUNUZ VE NASIL MUHAFAZA ETMELİYİM?

Dondurulmuş mantarlarımızı özel kuru buzla soğuk zincir içerisinde gönderiyoruz. Dondurulmuş mantarlarımızı çözdürerek kullanabilirsiniz. Mantarların saklama koşulları türüne göre değişiklik gösteriyor. Dondurulmuş mantarları hiç eritmeden buzlukta saklayabilirsiniz.